۱۳۹۶/۳/۲۰ شنبه
(0)
(0)
معرفی انواع پولیش خودرو
معرفی انواع پولیش خودرو
از موارد بسیار مهم در پولیشکاری، انتخاب پولیش مناسب میباشد به طوری که انتخاب نادرست پولیش میتواند گاه نتایج معکوس و زیانباری به وجود آورد که ترمیم آن بسیار دشوار خواهد شد.
برای انتخاب پولیش لازم است که ابتدا انگیزه و دلیل استفاده از پولیش را بدانید:
تقسیم بندی اصلی پولیش ها بر اساس قدرت سایندگی آنها انجام میگیرد و هرچقدر این قدرت بالاتر باشد، پولیش زبرتر و خشن‌تر بوده و بلعکس، اگر پولیشی بدون هیچ گونه مواد ساینده به شما معرفی گردد باید نام آن را واکس بگذارید چراکه نام پولیش به منظور عمل سایندگی آن ماده قرار داده شده است.
به طورکلی و عمومی پولیش های معمولا در دو نوع زبر و نرم عرضه میگردند که پولیش زبر معمولا با رنگ قرمز یا اخرایی و پولیش نرم با رنگ کرم یا سفید ساخته میشوند و همچنین پولیش های نرم دارای تنوعی میباشند که بسته به نوع کاربری، خصوصیات متفاوتی را دارند مانند پولیش‌واکس و... .
پس قبل از انتخاب پولیش مناسب، هدف خود را مشخص کنید. آیا هدف شما فقط رفع یک خراش عمیق بر روی بدنه است؟ یا خراش های خفیف اطراف بدنه را میخواهید رفع کنید؟ شاید فقط قصد دارید یک پولیشکاری بر روی خودروی خود انجام دهید تا صرفا جلوه و درخشندگی آن را بیشتر نمایید.

پولیش زبر: این پولیش دارای خاصیت سایندگی فوق العاده بالا میباشد به طوری که قدرت سایندگی آن با نرم‌ترین سنباده (1200) مقایسه میشود (پس پولیش زبر را به شوخی نگیرید). با استفاده از این پولیش خراش های عمیق به راحتی از بین میروند (خراش هایی که هنوز به سطح زیر رنگ نرسیده باشند) و البته سطح پولیش شده به دلیل زبری بالای پولیش کاملا مات خواهد شد و نیاز است پس از استفاده از این پولیش، سطح رنگ با یک پولیش نرم تر پرداخت شود. پس توجه داشته باشید که پولیش زبر به تنهایی قابل استفاده نمیباشد و مکمل آن پولیش نرم میباشد. مصرف مکرر و بیش از حد پولیش زبر (خشن) اتومبیل میتواند باعث ناپایدار کردن و نهایتا از بین بردن رنگ اتومبیل شود.

پولیش زبر ساب                                             

پولیش نرم: این پولیش نیز دارای خاصیت سایندگی بسیار ظریفی میباشد به طوری که سطح را کاملا براق و صاف نموده و کلیه خطوط و خراش های سطحی را از بین می‌برد از این پولیش میتوان به صورت موضعی و در قسمتی از بدنه خودرو استفاده نمود و یا به صورت کلی و تمام سطح بدنه خودرو را پولیش نمود. همچنین از این پولیش گاهی جهت تمیز کردن لکه های محیطی مانند قیر، شیره درختان و... که به راحتی از روی بدنه خودرو پاک نمیشوند استفاده میشود.

پولیش نرم جلاسنج

پولیش واکس: پولیش واکس در حقیقت یک نوع پولیش مخلوط با واکس میباشد که میتواند براقی بیشتری را بر روی بدنه خودرو ایجاد کند و خصوصیات پولیش نرم را نیز دارا میباشد.

واکس: هرچند که واکس در گروه پولیش ها قرار ندارد و جایی در این مقاله ندارد، اما در مواردی قابل استفاده میباشد که سطح رنگ خودرو صاف و بدون موج باشد و نیازی به پولیش نداشته باشد، در این صورت واکس با قرار دادن لایه ای از چربی مخصوص براقی را بیشتر مینماید اما توجه داشته باشید که یک واکس خالص به هیچ عنوان خاصیت خش برداری و پرداخت کاری را ندارد و تنها براقی ایجاد شده آن به واسطه به جا ماندن چربی های مخصوص میباشد که البته موقت و مقطعی میباشد.

پولیش های دیگر: انواع دیگری از پولیش‌ها در بازار وجود دارند که همگی از خانواده پولیش نرم میباشند، مانند پولیش مایع، اسپری پولیش، تمیزکننده و براق‌کننده خودرو و... .

منبع : سایت جلاسنج

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
/news/nid_allnews-utab
طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت و سایت ساز آنلاین یوتاب - فروشگاه ساز اینترنتیطراحی شده توسط شرکت طراحی سایت و سایت ساز آنلاین یوتاب - فروشگاه ساز اینترنتی